LG KU990 Viewty

Oprogramowanie, pomoc, porady, gry, tapety, filmy oraz wszystko co dotyczy LG KU990 Viewty

Przejdź do zawartości

Teraz jest 19 wrz 2017, o 18:06
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Recenzja KU990 Viewty [c] 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 lut 2009, o 19:16
Posty: 33
Post Recenzja KU990 Viewty [c]
Obrazek

LG Viewty (model LG KU990) to pierwszy telefon wyposażony w pięciomegapikselowy aparat, który trafił w nasze ręce wkrótce po premierze na naszym rynku. W modelu tym nacisk położono przede wszystkim na funkcje fotograficzne i ultra szybkie nagrywanie wideo. LG Viewty pozwala także na bezpośrednie przesyłanie nagranych przez użytkowników plików wideo do popularnego serwisu YouTube.com bez konieczności korzystania pośrednio z komputera.

KU990 to bez wątpienia telefon z najwyższej półki. Świadczą o tym przede wszystkim jego funkcje, możliwości i zawartość opakowania. W eleganckim pudełku otrzymaliśmy oprócz telefonu i ładowarki sieciowej, kabel USB do synchronizacji z komputerem, zestaw słuchawkowy konieczny podczas słuchania wbudowanego w telefon radia, płytkę CD z oprogramowaniem (LG PC Suite) oraz instrukcję obsługi i rysik.

Obrazek

Testując prosty model KU250 zwróciłem uwagę na bardzo dobrą jakość wykonania telefonów firmy LG Electronics, KU990 jest tego potwierdzeniem w telefonie nic nie trzeszczy gdy trzymamy go w ręce. Pierwsze co zwraca uwagę w kontakcie z tym modelem to jego ekran, który zajmuje prawie cały przedni panel. U dołu znajdujemy tylko trzy przyciski funkcyjne: klawisz połączenia, klawisz koniec i klawisz wyczyść. Czarna obudowa testowanego modelu z metalicznymi wstawkami wokół obudowy sprawia, wygląda on bardzo elegancko.

Zanim przystąpimy do używania telefonu musimy zainstalować kartę SIM. Aby to zrobić należy nacisnąć i przytrzymać przycisk znajdujący się u góry telefonu a następnie odchylić pokrywę komory baterii. Mając otwartą pokrywę możemy także zainstalować dodatkową pamięć, KU990 obsługuje karty typu microSD do 2GB. Kartę wsuwamy do szczeliny w górnej części obudowy, prawidłowa instalacja sygnalizowana jest charakterystycznym kliknięciem. Naciskając klawisz „koniec” rozpoczynamy pracę z naszym urządzeniem.

Na samym początku możemy skorzystać lub nie z instrukcji obsługi najważniejszych funkcji telefonu. Producent w ten prosty sposób przybliża nam swój produkt i uczy jego obsługi, moim zdaniem opcja godna polecenia przy coraz bardzie technicznie rozbudowanych aparatach. Łatwiej oswoić się z gadżetami w telefonie oglądając animację niż czytać rozbudowane papierowe instrukcje.

Obrazek

LG Viewty (LG KU990) to terminal GSM i 3G. Telefon może pełnić funkcję drugiego modemu komputera PC umożliwiając dostęp do poczty i Internetu nawet przy braku przewodowego dostępu. Można w tym celu wykorzystać kabel USB lub łącze Bluetooth 1.2. Mając do dyspozycji przeglądarkę Google możemy w dowolnym momencie sprawdzić serwisy wiadomości, prognozę pogody, czy pobrać muzykę, dzwonki lub nowe gry. Istnieje możliwość otwarcia jednocześnie więcej stron internetowych. LG zaimplementowało w telefonie aplikację Google Maps, użyteczną usługę, która pozwala zobaczyć przeszukiwany obszar z punktu widzenia jego mieszkańca, czyli z ulicy. Kolejną użyteczną dla posiadacza poczty elektronicznej na Google jest aplikacja Google Mail. Dzięki wykorzystaniu HSDPA szybkość pobierania danych może dojść do 3,6 Mbit/s (zależy to w dużej mierze od operatora). W sieci Orange, udało się osiągnąć 1123 kbit/s. W przypadku, gdy nie znajdujemy się w zasięgu UMTS to możemy skorzystać z transmisji EDGE lub GPRS.

Obrazek

Niestety, ale dla zdecydowanej większości Użytkowników opcje szybkiego przesyłu danych trzeciej generacji w naszym kraju to nadal tylko marzenie, z którego mogą korzystać tylko mieszkańcy dużych metropolii.

Żeby zaincjować wideorozmowę, należy, po wpisaniu numeru telefonu rozmówcy, nacisnąć ikonkę znajdującą się na dole ekranu i wybrać funkcję Wideorozmowa. W czasie połączenia telefonicznego możemy regulować głośność rozmowy, służy do tego pokrętło z tyłu obudowy, niestety ale wymaga to zmiany przyzwyczajenia, najczęściej taką funkcję pełnią w telefonach przyciski umieszczone na bocznych ściankach obudowy. Pokrętło to także służy do regulowania głośności w czasie słuchania muzyki lub grania w gry.

Obrazek

Książka adresowa oczywiście jest dostępna, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia, istnieje możliwość tworzenia grup. Ustawienia kontaktów można dostosować tak, aby książka adresowa działała zgodnie z oczekiwaniami. Istnieje możliwość przypisania często wybieranego kontaktu do numeru szybkiego wybierania.

W czasie rozmowy możemy skorzystać z funkcji Trybu głośnomówiącego, więc jeżeli często prowadzimy np. samochód możemy skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu i jechać bezpiecznie. Funkcję tę bardzo łatwo uruchamiamy dotykając tylko pojawiającej się w czasie rozmowy ikonki reprezentującej głośnik. Telefon także łatwo można sparować ze słuchawką Bluetooth. Przy dzisiejszych cenach nie jest to duży wydatek, najprostszy kosztuje już od 90 zł. Telefon bez problemu sparowałem z posiadanymi w domu słuchawkami firmy Plantronics i Jabra (najlepsze są słuchawki firmy Motorala S9,niestety ceny są zaporowe).

Obrazek

To, że w KU990 funkcja telefonu komórkowego (rozmowy, pisania SMS-ów) jest tylko dodatkiem przekonujemy się, gdy przyciskiem na prawej ściance uruchomimy aparat fotograficzny. LG Viewty posiada dwie kamery. Ta na zewnętrznej stronie obudowy o matrycy 5.0 megapikseli (2592x1944) pozwala na robienie zdjęć oraz na ultra szybkiego nagrywania wideo. Mniej zaawansowanym fotoamatorom zalecałbym robienie zdjęć w rozdzielczości 3MPix, wybierając najwyższą może się okazać, że zdjęcia wyjdą niezbyt ostre, zwłaszcza przy gorszych warunkach atmosferycznych lub złych ustawieniach. Zastosowany w telefonie 3 calowy ekran dotykowy LCD i mechanizm poprawy jakości obrazu Mobile XD oferują szczegółowy obraz fotografowanego obiektu.

Obrazek

Pokrętło znajdujące się z tyłu obudowy, na obiektywie głównego aparatu służy do przybliżania lub oddalania fotografowanego obiektu. Aparat fotograficzny uruchamia się około 4 sekund, kolejne 5 upłynie od momentu wciśnięcia migawki do zarejestrowania obrazu, moim zdaniem zbyt długo i należy brać to pod uwagę, gdy chcemy uchwycić jakąś ważną chwilę naszego życia

Funkcje fotograficzne mogą zawrócić w głowie niejednemu posiadaczowi standardowych cyfraków, zwłaszcza tych z niższej półki. Telefon pozwala na ręczne ustawianie ogniskowej (Manual Focus i Auto Focus), maksymalną czułość ISO 800, robienie zdjęć z ramką jest stabilizator obrazu oraz lampa błyskowa, pozwalające na robienie zdjęć nawet w ciemnych pomieszczeniach lub w nocy. W trybie aparatu przycisk blokowania na prawej ściance pełni funkcję mechanizmu stabilizacji obrazu. Przełącznik aparatu u góry na prawej ściance pozwala wybrać czy chcemy skorzystać z aparatu cyfrowego, czy kamery. Trzecia pozycja w trybie aparatu umożliwia szybki dostęp do zapisanych zdjęć lub filmów.

Mamy możliwość robienia jednego ujęcia lub serię zdjęć ciągłych, gdy chcemy zarejestrować szybko poruszające się obiekty. Aparat wykona serię dziewięciu zdjęć, można wybrać i zapisać jedno naszym zdaniem najlepsze ujęcie. Tryb panoramiczny umożliwia uchwycenie na zdjęciu sceny o znacznej szerokości. Aktywując w trybie aparatu ikonkę „Ustawienia” wchodzimy do menu ustawień zaawansowanych. Gdy tylko nasze umiejętności na to pozwalają możemy tutaj ustawić m.in. jakość obrazu, balans bieli, wartość ISO, ton koloru, dźwięk migawki, czy ostrość. Kto potrzebuje może skorzystać z samowyzwalacza, trybu Makro lub przełączyć na aparat wewnętrzny (640x480), który służy nie tylko do wideorozmów, ale także do fotografowania. Kamera wewnętrzna ma jednak skromniejszy zestaw ustawień.

Istnieje całe mnóstwo możliwości modyfikacji zrobionych zdjęć, dodawanie nowych elementów oraz ich ożywiania. Edytor zdjęć ma nawet ciekawą opcję Morfing, która pozwala zmienić wyraz twarzy przyjaciół, a także do zniekształcenia zdjęcia w celu uzyskania efektu artystycznego. Dołączony do telefonu rysik umożliwia użytkownikom cyfrową edycję plików zdjęciowych, dzięki czemu, każde zdjęcie może być ręcznie ozdobione dowolnymi motywami graficznymi, a następnie wysyłane przez e-mail czy MMS. Rezultaty można obejrzeć na ekranie telewizora dzięki wyjściu TV, w które wyposażony jest telefon.

W modelu tym nacisk położono przede wszystkim na funkcje fotograficzne, niestety bez zoomu optycznego. Jakość zdjęć gwarantuje optyka certyfikowana przez Schneider-Kreuznach, zatem nawet najbardziej wybredni fotoamatorzy nie powinni narzekać.

Obrazek

Za pomocą LG Viewty, użytkownicy mogą rejestrować skrajnie dynamiczne wydarzenia (120 klatek na sekundę), a następnie odtwarzać je z prędkością zaledwie 15 fps. Urządzenie pozwala na odtwarzanie plików zapisanych w formatach Divx H.264, H.263 i MPEG4.

W pamięci telefonu można przechowywać dowolne pliki multimedialne i dzięki temu mieć dostęp do wszystkich zdjęć, filmów wideo i gier. Pliki można również zapisywać na karcie pamięci. Folder „Moje obrazy” zawiera listę zdjęć łącznie z domyślnymi obrazami w telefonie, obrazami pobranymi przez użytkownika oraz zdjęciami wykonanymi aparatem telefonu.

Multimedialna oferta modelu KU990 to standardowo wyposażony Media Player (MP3, AAC/AAC+/AAC+Enhanced, Midi, XMF, SMAF ) i radio FM. Istnieje możliwość tworzenia własnych list odtwarzania, wybierając z własnego zestawu piosenek zgromadzonych w telefonie, ściągniętych z komputera czy zakupionych w Internecie. Jakość muzyki wydobywająca się przez wbudowane głośniki jest całkiem zadowalająca. Jednak dużo lepsze wrażenia słuchowe zapewniają słuchawki znajdujące się w pakiecie z telefonem. Dzięki obsłudze standardu A2DP muzykę z telefonu można przesłać do bezprzewodowych słuchawek Bluetooth, niestety ale telefon korzysta jeszcze z technologii 1.2, więc musimy zapomnieć o bardzo dobrym dźwięku stereo.

Stacje radiowe możemy zaprogramować ręcznie lub automatycznie. W telefonie można zapisać do 12 kanałów. Niestety nie można słuchać radia korzystając tylko z wbudowanych głośników, a także nagrywać słuchanej audycji.

Na dużą pochwałę zasługuje bateria 1000 mAh. Według producenta czas czuwania: 330 godzin, czas rozmów do 200 min. W praktycznym użytkowaniu jest on krótszy i w zależności od intensywności korzystania po 3-5 dniach trzeba go znowu doładowywać. Po pełnym naładowaniu w czasie testu pierwszy raz sięgnęliśmy po ładowarkę po trzech dniach, co wydaje się i tak dobrym wynikiem przy tak multimedialnym urządzeniu.


12 lut 2009, o 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 12:05
Posty: 12
Post Re: Recenzja KU990 Viewty [c]
Fajowy telefonik :) dobra recenzja

_________________
http://hosted.2ap.pl/ - blog o tym jak opóźnić wytrysk


26 mar 2014, o 23:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 4 mar 2015, o 15:54
Posty: 1
Post Re: Recenzja KU990 Viewty [c]
Bardzo ciekawa recenzja:)

_________________
http://www.domekzakopane.eu/


4 mar 2015, o 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 lut 2016, o 13:32
Posty: 3
Post Re: Recenzja KU990 Viewty [c]
Dobrze, że w końcu przerzuciłem się na ten telefon, stary powodował już u mnie bol brzucha... A ten jest świetny, mimo iż już troszkę stary :)


26 lut 2016, o 13:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników


Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin.
Własne forum
phpBB SEO